Pravidla závodu

 1. Závod je rozdělen dle časového rozvrhu na jednu trať a kategorie. Ty budou stanoveny dle pohlaví: muži a ženy a podle roku narození. V každé kategorii budou vyhlášeni tři nejlepší závodníci.
 2. Závod je otevřen pro veřejnost a může se ho zúčastnit každý sportovec s přihlédnutím ke svým schopnostem a zdravotnímu stavu – vizte níže.
 3. Každý závodník se účastní na vlastní nebezpečí, je si vědom svého zdravotního stavu, který mu musí umožňovat bezpečně uběhnout plánovanou vzdálenost.
 4. Každý závodník je povinen dostavit se k prezentaci v den konání závodu nejpozději 30 minut před plánovaným startem. Optimálně se k registraci dostavte 45 minut před startem, abyste se vyhnuli čekání. U prezentace si závodník vyzvedne startovní číslo. Pokud není závodník přihlášen předem, musí vyplnit písemnou přihlášku na místě a dostavit se alespoň 60 minut před startem.
 5. Startovní číslo umístěte na přední stranu dresu, nejlépe na hrudník.
 6. Čas je měřen v cíli, pomocí časomíry. Bez řádně viditelného čísla nemůže být čas změřen.
 7. Po doběhu do cíle odstupte dále od cílové pásky, aby mohli doběhnout závodníci za Vámi. V případě odstoupení ze závodu vždy informujte časomíru.
 8. Při průběhu cílem nepřekrývejte rukou startovní číslo (např. vypínání stopek apod.) a to kvůli pořízení cílové fotografie a ověření výsledku.
 9. V případě ztráty startovního čísla během závodu, v cíli bezpodmínečně nahlašte své startovní číslo časoměřičům a rozhodčím.
 10. Prostor startu a cíle je v jednom místě u místního fotbalového hřiště.
 11. Zázemí se nachází přímo v prostoru startu/cíle. Nacházejí se zde toalety.
 12. Závod se běží v jednom okruhu, který je po trase značen.
 13. Trať vede po asfaltové silnici a dále terénem v lese.
 14. Mapa tratí je uvedena na webových stránkách.
 15. Občerstvovací stanice je umístěna v prostoru startu/cíle.
 16. Odpad prosím odhazujte hned za občerstvovací stanicí do připravených pytlů, neodhazujte je na trať, abyste neohrozili ostatní běžce např. slupkami od banánů.
 17. Oblečte se vždy podle počasí. V chladném a deštivém dni můžete prochladnout. Vždy si chraňte ruce a hlavu. Čepice nebo čelenka a rukavice pomohou. V případě teplého počasí si oblékněte volné oblečení. Do startu zůstaňte v teplém oblečení. Běžte v botách, které máte vyzkoušené. Nezůstávejte ve vlhkém oblečení, pokud jste mokří, vždy se rychle převlékněte a přesuňte do tepla. Mějte s sebou dostatek oblečení pro převlečení.
 18. Na rubovou stranu svého startovního čísla napište případné léky, na které jste alergičtí, a uveďte případně jméno a telefon kontaktní osoby, kterou máme kontaktovat v případě zranění nebo zdravotních komplikací
 19. Pokud jste po nemoci nebo se necítíte dobře, závodu se raději neúčastněte. Nehazardujte s vlastním zdravím. Zdravotní potíže vás vždy doženou, jsou obvykle rychlejší než vaše běžecké tempo.
 20. Udržujte stálé průměrné tempo. Klíčem k úspěchu je udržet stálé tempo. Mnozí závodníci dělají chybu, že v začátku závodu přecení své síly. Určete si svou ideální rychlost a tu udržujte po celý závod.
 21. Poslední dny před závodem myslete na pitný režim a vědomě se snažte doplňovat tekutiny.
 22. Po doběhnutí a zpracování údajů z časomíry výsledky budou v co nejkratším čase uveřejněny na internetu. Pokud najdete ve výsledcích chybu, kontaktujte nás neprodleně e-mailem na rzidek@gmail.com.

Respektujte pokyny organizátorů závodu, závoďte dle pravidel fair play. Děkujeme

Propozice zde

Přejeme hodně štěstí v tomto závodě!